Archeologiniai drabužiai Kėdainių krašto muziejui/The new Baltic clothing collection


Naujas projektas ir gera, naudinga patirtis.
Tai archeologinio tipo drabužiai tinkantys bet kuriam baltų regionui.

Moterų komplektą sudaro: ilgi lininiai marškiniai su rankovėmis ir tunika. Liemenį juosia 4 amžiaus vytinės juostos. Jos sertifikuotos, nuaudė Loreta Steponavičienė. Galvos apdangalai – nuometas su kepurele ir vytinė juostelė, kuri prilaiko kepurėlę ir nuometą.

Vyrų drabužių komplektą sudaro ilgi lininiai marškiniai, tunika, liemenį juosia 4 amžiaus sertifikuota juosta (audėja  Loreta Steponavičienė). Galvos apdangalas – lininė kepurėlė. Kelnės vienasiūlės, kurios susiriša virvutėmis arba galima įsiverti diržą.

Mūsų darbai ne kopijos ir tai ne mūsų tikslas. Visi drabužiai pasiūti su siuvimo mašina, tačiau apmėtymo (overloko) siūlės yra kruopščiai paslėptos. Naudodamiesi turima informacija – knygomis, muziejais, tekstais sukuriame lininis archeologinio tipo  drabužius. Norime pratęsti baltų meno tradiciją ir pritaikyti ją šiai dienai. Kad ir ką kurtume ir siūtume, siuviniai pasiūti kruopščiai, su meile, atidumu, išlaikytu ir branginamu lietuviškumu, įamžinta tautos dvasia.

The new project and good, useful experience. Made archaeological type of clothing for women and men, suitable for any of the Baltic region.

Drabužių dizainas / Clothing design – “Lino mūza” (Justina Kulbačiauskaitė – Žebelienė),

Autentiškas 4 amžiaus juostas nuaudė / Bands weaver – Loreta Steponavičienė